Informacija » Naujienų archyvas spausdinti
Trečioji „Radviliada“ prasidėjo Šv. Jurgio bažnyčioje

Į rudenio darbų ir švenčių šurmulį įsipynė Kėdainių miesto gimtadienis. Miestelėnai šventė jį jau 645 - ąjį. Jubiliejinė šventėVidury Lietuvos“ prasidėjo Šv. Jurgio bažnyčioje. Atlikėjus ir svečius šventoriuje sutiko šv. Jurgio bažnyčios klebonas Artūras Stanevičius vilkėdamas juodą sutaną.

Iškilmingame renginyje sveikinimo kalbą pasakė Kėdainių miesto meras Saulius Grinkevičius. Renginyje dalyvavo mero pavaduotoja Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, jo pavaduotojai Antanas Pavolis ir Viačeslavas Čerenkovas, tarybos nariai, įstaigų vadovai. Šventės atidarymą pagerbė Lietuvos Respublikos Seimo narys Darius Kaminskas.

Į šventę atvyko  svečiai iš kitų rajonų. Šv. Jurgio bažnyčioje vyko miesto šventės Vidury Lietuvos“ kultūros ir istorijos festivalio Radviliada“ – 2017 iškilmė. Renginį vedė aktorius Petras Venslovas. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Mišraus choro merginų grupė atliko žymaus lietuvių kompozitoriaus  Broniaus Kutavičiaus oratoriją Paskutinės pagonių apeigos“. Sopranė Ieva Skorubskaitė atliko solo partiją. Dirigavo profesorius Jurijus Kalcas. Vargonavo Renata Marcinkutė Lesiur.

Atsiplėšimo nuo pagonybės ir virsmo krikščionybėn muzikinė išraiška -  įspūdingas muzikinis veikalas prikaustė klausytojų dėmesį savo balsų ir įspūdingu sutartinės sąskambių įvairove, kvietė įsiklausyti į kiekvieną oratorijos dalį. Oratorijos pabaigoje vargonai savo vis garsėjančia muzika skelbė Krikščionybės triumfą.

Klausytojų buvo susirinkusi pilnutėlė Kėdainių šv. Jurgio bažnyčia. Čia jie turėjo galimybę muzikos ir dainų dėka pakeliauti istorijos vingiais. Šiuo renginiu tarsi atsidengė miesto šventės scenos uždanga. Tai trečioji kultūros istorijos festivalio Radviliada“, kuriai projektą kūrė menininkas Feliksas Paulauskas ir Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

Pirmoji Radviliada“ labiausiai įsimintina Kėdainių krašto kūrėjams. Tada ant namo sienų Didžiojoje gatvėje tarsi atverstos knygos arba eiliuoti laiškai buvo įrėminti Kėdainių krašto literatų ir rašytojų tekstai.

Antrojoje Radviliadoje“ – nusikelta į XVII amžių.

Trečiojoje Radviliadoje“ išgyvenome Krikščionybės pergalę.

 

                                                                   Genė Sereikienė

 

 

 

Foto Sala nuotraukos spausti čia

 

Arvydo Kantauto nuotraukos spausti čia

 

Kėdainietis.lt vaizdo įrašas spausti čia

 


Nuotraukos Nerijaus Makavecko