Informacija » Naujienų archyvas spausdinti
2016-03-25 Kad pasiektum dangų širdimi, panešėti kryžių tu turi

Pavasaris skleidė kvapą žadėdamas lietaus, žemė barstė pirmuosius žiedus, nurimo vėjas – tokia gamta buvo Didįjį Tridienį.

Didįjį Penktadienį maldingą eiseną miesto gatvėmis Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios klebonas Artūras Stanevičius su gausia tikinčiųjų palyda pradėjo kaip ir kasmet nuo Kėdainių rajono savivaldybės.

Klebonas pasveikino susirinkusius procesijos dalyvius išreikšdamas padėką maldingos eisenos dalyviams ir tiems, kurie buvo pasiryžę panešėti kryžių.

Maldingoje procesijoje dalyvavo rajono vicemerė Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, pavaduotojai Viačeslavas Čerenkovas ir Antanas Pavolis, seniūnijų seniūnai Antanas Bružas ir Valentinas Tamulis, Šv. Jurgio bažnyčios choristai, vadovaujami Aušros Giedrienės, tradicinio giedojimo grupė ,,O siela nemari“, vadovaujama Kęstučio Volkaus, „Caritas“ narės su vadove Melanija Pivoriene, Kėdainių krašto literatų sambūrio literatės, rajono šauliai, parapijos tikintieji. Prie maldingos eisenos vėliau prisijungė Šv. Juozapo bažnyčios VšĮ „Laiptai į viltį“ dienos centro vadovė Jolanta Paukštienė su savo ugdytinėmis.

Pirmoji panešti kryžių paėmė rajono vicemerė Olga Urbonienė. Maldinga eisena pajudėjo su giesmėmis ir maldomis nuo rajono savivaldybės ir pasuko į miesto gatves. Vieni stebėjo maldingą eiseną, kiti prisijungė prie jos. Praeina viena kita grupelė jaunimo, pravažiuoja motinos veždamos savo vežimėliuose vaikučius. Visi pagarbiai stabteli, suklūsta. Buvo skubančių, važiuojančių dviračiais, bet nemačiau abejingų ar nustebusių. Jau šešti metai tęsiama ši tradicija ir žmonės įprato matyti bažnytinę eiseną miesto gatvėse, joje dalyvauti, prie jos prisijungti  nors savo malda ar pagelbėti kuo galėdami. Bažnyčios adoruotojos nešė Kryžiaus kelio stočių paveikslus, šauliai bažnytinius žibintus. Fotografas Zigmas Slavinskas fotografavo maldingą eiseną. Policijos patruliai reguliavo mašinų eismą.

Panešėti kryžių teko rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ovidijui Kačiuliui, jo pavaduotojams Viačeslavui Čerenkovui ir Antanui Pavoliui, Vilainių seniūnui Antanui Bružui, Pelėdnagių seniūnui Valentinui Tamuliui, choristui Gediminui Šareikai, tradicinės giedotojų grupės vadovui „O siela nemari“ vadovui Kęstučiui Volkui. Tradiciškai kasmet paskutinis kryžių neša gydytojas Artūras Vrubliauskas. Klebonas Artūras Stanevičius palinkėjo gydytojui panešėti kryžių už ligonius, kenčiančius ir vargšus, nes ir Kristus nešė kryžių už visus, o šie metai yra Dievo gailestingumo metai.

Čia pat didi Kristaus Prisikėlimo šventė. Prisikėlimo, liudijančio gyvenimą, – Dievo, gamtos ir žmogaus. Chorai suoš galingą „Aleliują“!

 

Genė Sereikienė

Nuotraukos fotografo Zigmo Slavinsko