Informacija » Naujienų archyvas spausdinti
2016-11-27 Adventu pradėjome Kristaus laukimą

Paskutinį rudens sekmadienį atverčiame naujų liturginių metų puslapį. Adventu pradedame Kristaus laukimo keturių savaičių laikotarpį. Laukimo rimtyje gryninsime savo sielą malda, dvasingumu, džiugia Atėjimo pajauta. Dienų bėgime šiek tiek turėtume stabtelėti. Kažko mumyse susikaupė per daug. Gal rūpesčių, skubėjimo, paviršutiniškumo... Nepastebėjome arba neskyrėme dėmesio šalia esančiam, vargšui, nelaimingam, šeimai. Visada atsiras laukiančių mūsų gero, šilto žodžio ir paguodos.

Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios klebonas Artūras Stanevičius aukojo naujų liturginių metų Šv. Mišias. Prie altorius buvo atnašaujamos carito žvakelės vykdant kasmetę adventinę Lietuvos Caritas ir vyskupijų Caritas organizuojamą akciją ,,Gerumas mus vienija“. Atnašavome kalėdaičius, kurių po Šv. Mišių galėjo įsigyti tikintieji. Bažnyčioje veikė tradicinė Advento vainikų paroda. Į šią parodą Advento vainikus sunešė parapijiečių šeimos. Įdomūs ir originalūs vainikai buvo pagaminti pačių vaikų. Čia jiems prireikė išmonės ir kūrybinių idėjų iš gamtinių medžiagų išmoningai juos supinti.

Įsigilinę į tą viltingą laukimo laiką, niūrią dieną įsileiskime į savo širdis saulę ir dalinkime ją savo artimui – artumo šiluma, žodžiu, eilėraščio eilute, buvimu šalia. Uždegę pirmąją Adventinio vainiko ,,Pranašų“ žvakelę skirkime savo maldą tam, kas jos labiausiai laukia ir leiskime sau pajausti kaip auga mūsų siela atgailoje, maldoje, susikaupime suvokiant būties prasmę.

                                                                          

 

                                                                           

***

Advento rimtyje

Prityla muzika, linksmybės...

Girdisi, kaip snaigės

Vaikšto šakomis...

Veriasi pirštų atspaudų

Paženklinti maldynai...

Tikėjimas,

Pasitikėjimas,

Nuolankus

Apsisprendimas –

Marijos ,,TAIP‘

Take Laukimo

Talpinas.

Dangus ir žemei siunčia

Gerąją Naujieną  –

Kristaus Atėjimą.

 

 

Genė Sereikienė

                                   Nuotraukos straipsnio autorės ir Nerijaus Makavecko