Informacija » Naujienų archyvas spausdinti
Parodos ,,Karpinių Gyvenimas” autorės prisistatymas

Albina (Rusevičiūtė) Mackevičienė gimė 1958 m.. balandžio 21 d. Krasnojarsko krašte (Rusija) tremtinių iš Lazdijų raj., Nemajūnų km. Šeimoje.

 

Mano hobis – įvairaus pobūdžio meno darbai: tapyba ant šilko, batika, lipdymas, siuvinėjimas, nėrimas vašeliu, mezgimas, aliejinė tapyba, popieriaus plastika, skulptūros iš šieno, meninis vilnos vėlimas, šiaudinių sodų rišimas, floristikos darbai.

Tačiau labiausiai patinka karpyti karpinius. Juos karpau jau 40 metų. Kasmet dalyvauju Kėdainių krašto, regijonų ir respublikinėse tautodailininkų parodose. 2007 metais respublikiniame konkurse ,,Lietuviškas suvenyras“ tapau laureate.

Popieriaus karpiniai yra senas ir visame pasaulyje paplitęs menas. Man Dievas davė galimybę pažinti ir pabendrauti su žymiausiais pasaulio karpytojais kur iš trijų surengtų pasaulio popieriaus karpinių parodų, dvejose buvo eksponuoti ir mano darbai. Pasaulio karpinių parodose savo darbus pristato nuo 14-17 valstybių.

Šitos autorinės parodos darbai – jau šeštoji ekspozicija, kurią pamatys ne tik Kėdainių krašto žmonės, bet ir kitų rajonų gyventojai šv. Jurgio bažnyčios svečiai.

Karpau Dievo kūriniją, Velykinius karpinius, gamtos motyvus, su mokiniais siekėme ilgiausio karpinio rekordo ,,Mano Tėviškė”. Iškarpiau karpinius J. Paukštelio apsakymams iliustruoti. Savo karpiniuose nevengiu architektūros vaizdavimo, žmonių ar gyvūnėlių figūrų įpynimo į augalinį ornamentą. Karpiniai yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. Tai įdomaus laisvalaikio praleidimas, poilsis po sunkios darbo dienos. Tai atgaiva mano kūnui ir sielai.

 

Albina Mackevičienė