į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Informacija » Naujienų archyvas
2022-12-01 Parapijos namai šildymo sezonui puikiai paruošti

„Kas klauso šitų mano žodžių ir juos vykdo,

panašus į išmintingą žmogų, pasistačiusį namą ant uolos.“

(Mt 7.24)

 

Kėdainių Šv. Jurgio parapijos klebonas pasirūpino, saugiu Parapijos namų šildymo sezonu. Atvykęs kaminkretys išvalė Parapijos namų kaminus ir pečius. Nuoširdžiai pasidžiaugė, kad mūsų kaminas paruoštas sklandžiam darbui, nuo kurio priklausys ne tik jaukūs bet ir saugūs žiemos savaitgaliai ir vakarai?

 

 

Anot kaminkrečio, norint įsitikinti, kad dūmtraukis veiks, geriausia prieš šildymo sezoną patikrinti jo švarą. Jei ant stogo iškris pirmasis sniegas, gali kilti problemų dėl patekimo į kaminą. Tačiau pavojingų įvykių pasitaiko.

Daugiausia dėl mūsų neatsargumo, pasitaiko situacijų žiemą, kai užsiliepsnoja kamine esantys suodžiai. Atminkite, kad jei kaminas yra labai užterštas, kai dūmai sklandžiai negali išeiti į lauką, oras gali grįžti atgal ir anglies monoksido pavojus patalpoje bus didžiulis.

Sezoninis kamino valymas ir visos instaliacijos būklės patikrinimas yra kiekvieno individualaus namo savininko prioritetas. Patikrinta šildymo sistema leis išvengti galimų gedimų mažiausiai tikėtinu momentu. Tai taip pat garantuoja name gyvenančių asmenų didesnį saugumą.

 

 

Nepriklausomai nuo to, kokį šildymą turime namuose, būtina patikrinti dūmų vamzdžių išmetimo ir ventiliacijos techninę būklę. Iš jų pašalinti suodžius, dervas ir net paukščių lizdus. Priežiūros darbų dažnumas labai priklauso nuo naudojamo kuro. Kietu kuru kūrenamų krosnių dūmtakiai tikrinami ir valomi dažniausiai net iki 4 kartų per metus. Dujinis ir skystasis kuras yra mažiau reiklus, nes pakanka kartą per sezoną, t. y., du kartus per metus atliekamų patikrinimų. Vėdinimo kanalams užteks, jei jie bus tikrinami kartą per metus.

Pagrindinė kaminkrėčio užduotis – patikrinti kamino kanalų pralaidumą ir patikrinti, ar tinkamai veikia visos jungtys. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas tikrinimo durims, jungtims ir priešgaisriniams vamzdžiams. Apžiūra taip pat apima patikrinimą, ar mūsų namuose yra tinkamos ventiliacijos angos, pritvirtintos tam skirtomis grotelėmis. Profesionalūs kaminkrėčiai naudoja tik kokybišką ir modernią įrangą bei techniką, kuri leidžia, bet kokio sudėtingumo darbus atlikti efektyviai ir greitai.

 

 

Kėdainių Šv. Jurgio kankinio parapijos informacija

Nuotraukos Genovaitės Matusevičienės