Informacija » Naujienų archyvas spausdinti
2018-09-30 Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną meldėmės ir už vaikus

Lietuvos vyskupų konferencija 2009 metais per plenarinį posėdį paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jau aštunti metai Kėdainių šv. Jurgio bažnyčioje yra minima ši diena.

Klebonas Artūras Stanevičius aukoja Šv. Mišias už vairuotojus ir visus eismo dalyvius bei tuos, kurių kelias pasibaigė nepasiekus tikslo. Rugsėjo 30 d. aikštelė prie šv. Jurgio bažnyčios vos galėjo sutalpinti mašinas dviračius ir kitas transporto priemones, o į bažnyčią rinkosi jų savininkai.

Visuotinėje maldoje meldėme Dievo palaimos ir globos keliuose, prisiminėme žuvusiuosius keliuose. Klebonas ragino saugoti keliuose vieniems kitus ir gerbti, būti drausmingiems ir susikaupusiems vairuojant. Priminė kad keliautojų globėjas yra šv. Kristoforas.

Atnašavome atšvaitus ir liemenes, kurie po Šv. Mišių buvo išdalinti vairuotojams ir keliautojams.

Tą sekmadienį vaikai ir jaunimas bažnyčioje rinkosi į katechezės pamokas. Už juos taip pat buvo aukojamos Šv. Mišios.

Po Šv. Mišių Klebonas Artūras Stanevičius palaimino automobilius ir kitas transporto priemones įteikdamas jų savininkams atšvaitus. Klebonui talkino vaikai, kuriems buvo graži pamoka, kad reikia būti atidiems kelyje, saugoti save, nešioti atšvaitus ir maldoje prašyti Dievo palaimos keliaujant.

 

Genė Sereikienė

Nuotraukos straipsnio autorės ir Aušros Giedrienės