Informacija » Naujienų archyvas spausdinti
Bažnyčioje minėjome šv. Pranciškaus ir Pasaulinę gyvūnų dieną

Spalio 4 - ąją minint šv. Pranciškaus ir Pasaulinę gyvūnų dieną Kėdainių šv. Jurgio bažnyčioje šventei buvo skirta maldos valanda Mylime savo gyvūnus drauge su šv. Pranciškumi“.

Tą dieną į bažnyčią rinkosi parapijiečiai nešini bei vedini savo augintiniais. Palaiminimui daugiausia susirinko katinėlių ir šuniukų, kurie šeimininkų buvo išmaniai išpuošti kaspinėliais.

Bažnyčioje veikė balandžių paroda. Jeigu ne lietus gyvūnų laiminimo šventė ir visa programa būtų vykusi šventoriuje.

Klebonas Artūras Stanevičius prieš palaimindamas gyvūnus pirmiausia panoro susipažinti su jais, todėl kiekvieno gyvūnėlio šeimininko klausė jo augintinio vardo. Klebonas apgailestavo, kad kai kurių žmonių elgesys su gyvūnais peržengia visas žmogiškumo ribas. Jie taip pat yra Dievo tvariniai turintys savo teises ir yra labai priklausomi nuo žmonių meilės bei geranoriškumo“, - kalbėjo klebonas ir tuo pačiu pasidžiaugė susirinkusiais vaikais sakydamas, kad vaikai, kurie rašo ir skaito eiles savo augintiniams, dovanoja muzikinius kūrinėlius, atneša juos į bažnyčią palaiminimui, maitina ir rūpinasi jais niekada nepasielgs su jais netinkamai. Tokie vaikai savyje ugdo atsakomybės jausmą. Drąsiai juos galime vadinti šv. Pranciškaus, kuris yra laikomas gamtos ir gyvūnijos globėju sekėjais. Tikiu, kad globoti už save silpnesnį vaikus moko ne vien mokyklose, bet pirmiausia tam juos ruošia tėveliai. Nuoširdžiai sveikinu čia susirinkusius ir džiaugiuosi matydamas visų laimingus veidus.“

Palaiminęs gyvūnus klebonas pristatė Kauno dekoratyvinių balandžių augintojų klubo atstovus Vytautą Špoką ir Ramūną Naruševičių, kurie bažnyčioje surengė nuostabią balandžių parodą.

Po to pakvietė Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Muitinės mokymo centro“ vyresnįjį inspektorių kinologą, tarptautinių varžybų klasės teisėją Artūrą Zalecką. Kinologas papasakojo apie šunų elgseną, jų dresavimą, įpročius, pristatė keletą savo augintinio vokiečių aviganio Smailaus testų bei pateikė klausimų susirinkusiems apie šunis. Pasirodo, kad geriausios žinios buvo vaikų.

Kaip ir kasmet gyvūnams ir jų šeimininkams skambėjo muzikos garsai ir eilės. Mokyklos – darželio Obelėlė“ ketvirtokės - Kamilė Klevinskaitė ir Džesika Pilipaitė skaitė eilėraščius apie gamtą ir gyvūnėlius. Kamilė fleita atliko muzikinį kūrinėlį, kurio nutilę klausė gyvūnai, kuris žavėjo gyvūnų šeimininkus. Gustė Eimutytė į bažnyčią atsivedė savo šunelį ir jam paskyrė eilėraštį. Ketvirtokas Mindaugas Matusevičius pasirinko ne eiles, o papokštavimus, kuriais jis privertė nusišypsoti net ir labiausiai į rudenišką nuotaiką panirusius. Visiems labiausiai patikęs Mindaugo papokštavimas:

Ežiukas išdykaudamas dykumoje pabandė eiti atbulomis. Taip eidamas atsitrenkė į kaktusą:

-Mama, čia tu?,- paklausė atsisukęs.

Kėdainių krašto literatai gyvūnėlių laiminimo šventėje dalyvauja jau nebe pirmus metus. Jie kasmet parašo vis naujų eilių apie gyvūnėlius. Literatūrinėje – muzikinėje kompozicijoje Neužminkime sraigės“ tądien buvo skaitomos nuoširdžiausios Kėdainių krašto literatų eilės. Poetė Jūratė Fetkevičė savo eilėraštį pratęsė rašydama bažnyčioje. Toje aplinkoje jai kilo daug naujų minčių ir puikiai sekėsi. Džiugino poetės Irenos Paplauskienės eilės apie rudens grožį.

Kęstutis Volkus, kuris prisidėjo prie šventės gyvūnėliams organizavimo pakvietė į agapę, kur dalijomės tuo šventės džiaugsmu ir gerais įspūdžiais.

 

                                                    Genė Sereikienė

       Nuotraukos straipsnio autorės, Vaidos Eimutienės ir Vikos Makaveckienės