Šventasis Jurgis bažnyčios altoriuose vaizduojamas ant balto žirgo ietimi persmeigęs drakoną – blogio ženklą. Legendoje nugalėjęs drakoną (blogį) šv. Jurgis visiems pranešė, kad drakonui daugiau žmonės nebetarnaus, o įtikėję Jėzų Kristų apsikrikštys.
Šv. Jurgis buvo vienas pirmųjų krikščionių kankinių. Jis nužudytas dėl savo tikėjimo. Šv. Jurgis yra antrasis Lietuvos, jaunimo organizacijų, ūkininkų, gyvulėlių, ypač arklių globėjas. Taip pat Šv. Jurgis yra laikomas krikščionybės nešėju bei tikėjimo gynėju.
Balandžio 23 dieną Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje vyko didieji parapijos vardo šv. Jurgio atlaidai. Tą dieną tikintieji šventė Atvelykio – Dievo Gailestingumo sekmadienį bei arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metams pažymėti naujo Kryžiaus pašventinimo iškilmę.
Šv. Mišiose buvo prašoma Dievo palaimos bažnyčios geradariams, Kryžiaus statytojams, Kėdainių miestui, žemdirbiams, šių metų derliui, kariams ir šauliams. Buvo einama bažnytinė procesija aplink bažnyčią. Po pamaldų klebonas Stanevičius pašventino šventoriuje pastatytą naują Kryžių.
Į atlaidus susirinko gausybė svečių: Seimo narys Darius Kaminskas, rajono valdantieji, įstaigų ir organizacijų vadovai, Marijos radijo talkininkai, liaudiškos muzikos atlikėjai iš Kėdainių bei kitų šalies rajonų.
Parapijiečiai ir svečiai sveikino šv. Jurgio bažnyčios kleboną Artūrą Stanevičių prieš 50 metų gimusį Jurginių išvakarėse.
Aikštelėje prie bažnyčios veikė amatininkų mugė, muzikine išmone visus stebino liaudiškas Jurginių šurmulys „Pagal Jurgį ir kepurę“. Vaikai drauge su Velykų bobute rideno margučius. Didžiojoje Jurginių agapėje parapijiečiai ir svečiai skanavo „Piemenėlių arbatos“, „Jurgienės dilgėlinio šiupinio“, ragavo „Jurginių kiaušinienės su lašinukais.“
Bažnyčioje veikė parodėlė „Velykų margučiai“. Aikštelėje šalia palapinių ant šiaudinio arklio, sėdėjo šv. Jurgis kareivėlis.
Balandžio 23 – oji dar vadinama Ganiklio diena. Šią dieną išleidžiami gyvulėliai parupšnoti šiųmetės žolės. Sakoma, kad šv. Jurgis atrakina dangų ir leidžia lyti lietui, kad augtų žolė.
Genė Sereikienė
Nuotraukos Vikos Makaveckienės
Apie naują kryžių ir jo statytojus rasite kitame straipsnyje